3anglefx

Za jednoho z nejvlivnějších moderních žijících britských umělců je považován David Hockney. Jeho dílo Portrét umělce, které zobrazuje bazén se dvěma postavami, se prodalo v aukčním domě a překonalo rekord ve výši 90 milionů USD. Hockney ve svých 67 letech začal experimentovat a se svou sestrou se naučil pracovat s Photoshopem a o 4 roky později dostal svůj první iPhone.

Ve sbírkách NFT se objevuje digitální umění. V NFT není kladen důraz na samotné umění, ale spíše na to, jak je prodejné. Není důležité, aby se digitální umění proměnilo v NFT. Pokud to tak uděláte, tak je pravděpodobné, že to uškodí samotnému umění. Zde je pár alternativních případů použití NFT:

Prodej vstupenek:

Odvětví je spojeno s velkými problémy – padělání, podvody nebo nedostatek výměnných protokolů. Vydání vstupenek například na NFT umožňuje jednoduchou distribuci a rychlou ověřitelnost. Je možné zavést průběžné licenční poplatky z prodeje na sekundárních trzích, které by se mohly dostat přímo k zúčastněným stranám, umělcům nebo organizátorům akcí.

Hudba:

Dříve si vydělávala většina umělců fyzickou hudbou, která činila 97 % příjmů. Když se ale dostalo do světa online streamování, tak sice rozšířilo přístup a možnost objevovat umělce, ale narušilo poptávku po fyzické hudbě. NFT částečně vrací fyzickou hudbu díky digitálnímu nedostatku. Kings of Leon byli první kapelou, která vydala album jako NFT – When You See Yourself.

Nemovitosti:

NFT mohou představovat fyzickou nemovitost, která se kupuje. Z velké části to bude záviset na splnění všech právních předpokladů v tomto vyvíjejícím se odvětví. Pomocí NFT asset properties byste měli mít při nákupu bytu okamžitý přístup k celé historii bytu (předchozí kupující, investice nebo právní spory a platby). Jelikož převody NFT probíhají ihned, tak bychom mohli v budoucnu kupovat a prodávat nemovitosti mnohem rychleji.

Risk Warning: CFDs are complex instruments and come with a high risk of losing money rapidly due to leverage. 74.48% of retail investor accounts lose money when trading CFDs with this provider. You should consider whether you understand how CFDs work and whether you can afford to take the high risk of losing your money.